#SelfieProject #Manifest

#SelfieFriends! Dziękujemy Wam za wsparcie w naszej wyjątkowej akcji, którą stworzyliśmy specjalnie z myślą o gamerkach.

Zaniepokojeni zjawiskiem dyskryminacji dziewczyn, które zaobserwowaliśmy (a także Wy zaobserwowałyście!) w świecie gier, postanowiliśmy zareagować. Aby okazać wsparcie wszystkim gamerkom, które padają ofiarami stereotypów, a nawet często spotykają się w sieci z ogromnym hejtem i agresją, wydaliśmy #Manifest.

#Manifest to bardzo ważny komunikat, którym mówimy NIE dyskryminacji. Fundamentem Selfie Project jest wiara w Was – silne, niepokonane, wspaniałe dziewczyny. Nie pozwolimy na obojętność wobec nieakceptowalnych zachowań w stosunku do kobiet. Każdy z nas ma prawo się spełniać i realizować swoje pasje, niezależnie od płci.

Na czym polegała nasza akcja?

#SelfieGirls, które okazały wsparcie wobec naszego #Manifestu, miały szansę wygrać 50x starannie skomponowanych zestawów kosmetyków. Wystarczyło zamieścić pod postem konkursowym selfie, przedstawiające gamerki w swoim żywiole – podczas e-zmagań. Jesteśmy z Was dumni! Pokazałyście, że potraficie grać. Dziękujemy za udział w akcji wszystkim uczestniczkom, a także uczestnikom. Bardzo cieszy nas to, że także chłopcy przyłączyli się do konkursu, pokazując że jesteśmy razem w walce z dyskryminacją.

Naszą akcje wsparła czołówka polskich youtuberów – Natsuu oraz Stuu i Danny Ferreri.

Należą Wam się brawa! I pamiętajcie – kiedy jesteście świadkami hejtu, agresji albo niechcianych zaczepek, koniecznie reagujcie. W solidarności siła! #GirlPower