Porady

16 stycznia 2019

Zimowa pielęgnacja na mrozy

Potrzeby naszej skóry zmieniają się z każdą porą roku. Zwłaszcza zimą wymaga skrupulatnej pielęgnacji – negatywny wpływ mają na nią mróz, nagłe zmiany temperatur i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Cera staje się wtedy nadwrażliwa, zaczerwieniona i przesuszona. Jak chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i dbać o jej zdrowy blask nawet tą trudną porą roku?

W zimowej pielęgnacji istotne, aby nacisk położyć na odżywienie. Przewrażliwiona skóra potrzebuje produktów, które wzmocnią jej naturalną barierę ochronną, dzięki czemu będzie odporna na surowe warunki pogodowe i wahania temperatur (przechodzenie z mrozu do ogrzewanych wnętrz). Warto więc zaopatrzyć się w kremy o intensywnym działaniu nawilżającym które zapobiegną odwadnianiu się skóry i wzbogacą ją w składniki aktywne o działaniu odżywczym. Serum i krem, które dobieramy na zimę, powinny być bogatsze w konsystencji niż tę stosowane przez resztę roku. To one pomogą naszej skórze zachować równowagę.

 

Skoro już mowa o odżywianiu – żaden produkt nie zadba o cerę tak, jak maski na tkaninie. Są one niczym okłady na skórę nasączone koktajlem pielęgnacyjnym, który natychmiastowo przywróci jej zdrowy wygląd. Seria Animal Masks z Selfie Project to maski z naturalnej bawełny, która doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy, dzięki czemu skóra równomiernie wchłania aktywne składniki o działaniu nawilżającym, wygładzającym czy odżywczym. To również idealny sposób na relaks podczas chłodnych wieczorów zimowych.

 

Zmagając się z cerą problematyczną, często skłaniamy się ku intensywnemu oczyszczaniu cery. Nadmierne zabiegi oczyszczające, zwłaszcza inwazyjnymi produktami peelingującymi, mogą jednak pozbawić skórę naturalnej bariery ochronnej, czyniąc ją bardziej podatną na podrażnienia oraz wysuszenia. Zimą warto postawić na łagodne (jednak wciąż regularne) oczyszczanie, oparte na bazie naturalnych składników biozgodnych ze skórą i delikatnych formuł. Żel do Mycia Twarzy i Łagodny Tonik Oczyszczający z Selfie Project doskonale spełnią się w tej roli – zadbają o to, aby twoja cera była oczyszczona bez uczucia ściągnięcia.

 

Z myślą o nadreaktywnej, wrażliwej skórze Selfie Project stworzyło wyjątkową Kurację Łagodzącą Milky Way, składającą się z trzech produktów na bazie naturalnego mleka – Multifunkcyjnej Pianki Oczyszczającej 3w1, Multifunkcyjnej Esencji 3w1 i Maseczki Kojącej peel-off.

Milky Way to idealny sposób na ugaszenie pragnienia cery potrzebującej nawilżenia. Dzięki współczynnikowi pH mleka, które zbliżone jest do pH naszej skóry, zarówno zabiegi odżywcze, jak i oczyszczające przywrócą jej równowagę. Linia ta działa niczym okład dla podrażnionej, zaczerwienionej cery.

 

Zimą skóra podatna jest na negatywne czynniki zewnętrzne, które naruszają jej naturalną warstwę ochronną i czynią ją podatną na wysuszenia. To właśnie wtedy najbardziej potrzebuje waszego wsparcia – odpowiedniego odżywienia oraz nawilżenia. Dbajcie o nią, aby przez całą zimę zachować jej zdrowy wygląd i naturalny blask!