Porady

30 kwietnia 2018

Zaskórniki – czy da się ich pozbyć?

Zaskórniki to problem, z którym zmaga się prawie każda z nas. Zazwyczaj pojawiają się one w „zestawie” z tłustą skórą i rozszerzonymi porami. To zapchane pory, które wyglądają jak czarne lub białe kropki, pojawiające się, gdy skóra produkuje zbyt dużo sebum i naskórek niewłaściwie się złuszcza. Informacje, które dla was znalazłam, być może pomogą oddzielić mity od faktów i znaleźć sposób na zlikwidowanie uciążliwych wyprysków.

To, czy na naszej skórze pojawiają się zaskórniki, zależy przede wszystkim od tego, jaki mamy typ cery. Częściej walczą z nimi posiadaczki skóry tłustej i trądzikowej niż suchej czy normalnej. Trudno walczyć z genami, jednak są pewne kroki, które pomogą zniwelować widoczność wągrów.

Po pierwsze – jak działać prewencyjnie? Najważniejsza jest higiena! Złuszczanie naskórka ziarnistymi (w tłustych partiach twarzy) i enzymatycznymi (w partiach suchych) peelingami sprawi, że skóra będzie odświeżona, a zanieczyszczenia nie będą osadzać się w porach. Produkty Selfie Project dla tłustej cery, w szczególności peeling myjący i żel-maseczka-peeling 3w1, zapewnią jej odpowiednią eksfoliację. Nie należy stosować ich jednak za często, aby nie naruszyć naturalnej bariery ochronnej skóry! Przesuszona cera będzie przetłuszczać się jeszcze bardziej, co sprzyja powstawaniu wyprysków, konieczne jest więc używanie produktów nawilżających. Selfie Project ma w ofercie dwa kremy nawilżające, które odpowiadają na potrzeby cery problematycznej – ich lekka formuła matująca nie obciąży skóry i nie zapcha porów, a krem z matchą dodatkowo ją zdetoksykuje i delikatnie oczyści. Ważne, aby dokładnie zmywać makijaż, żeby jego resztki nie gromadziły się w skórze.

Po drugie – jak zlikwidować zaskórniki? Nie należy wyciskać ich samodzielnie, ponieważ doprowadzi to tylko doprowadzi do pogorszenia sytuacji, a nawet może spowodować zakażenie. Jeśli zajdzie taka konieczność, możecie udać się do kosmetyczki lub gabinetu dermatologicznego, gdzie dzięki zabiegom mikrodermabrazji, oczyszczaniu skóry kwasami czy zabiegom laserowym ilość wągrów zostanie zminimalizowania. Próbując pozbyć się ich na własną rękę, używajcie do tego odpowiednich produktów, takich jak maski peel-off i plastry na nos. Bardzo dobrze sprawdzą się do tego kosmetyki zawierające aktywny węgiel, który niczym magnes wyciąga zanieczyszczenia z porów, np. czarna maska peel-off Selfie Project. Przed wykonaniem zabiegu oczyszczającego wykonaj na twarzy kąpiel parową, aby „otworzyć” pory, co ułatwi usunięcie wągrów.

I choć nie jest możliwe  całkowicie pozbycie się zaskórników, regularna pielęgnacja, złuszczanie i okazjonalne maseczki sprawią, że skóra stopniowo stanie się bardziej oczyszczona, a pory będą optycznie zmniejszone.