Porady

1 listopada 2017

ULGA DLA SKÓRY O KAŻDEJ PORZE DNIA

Tonik to jeden z podstawowych kosmetyków uzupełniających nasz codzienny rytuał pielęgnacyjny. Jest to ostatni krok do oczyszczenia skóry po zmyciu makijażu i przed nałożeniem kremu nawilżającego – pomaga on zmyć pozostałości żelów i olejków z twarzy, dodatkowo wspomaga oczyszczanie, ale przede wszystkim przywraca skórze odpowiednie pH. Równoważy on więc działanie kosmetyków do demakijażu oraz odświeża naszą cerę. Wyrównane pH skóry wpływa na to, że będzie ona bardziej jednolita i rozświetlona, więc w makijażu czy bez, na zdjęciach czy w rzeczywistości – stanie się nieskazitelna!

Kiedy szukamy właściwego dla siebie toniku, przede wszystkim musimy myśleć o naszym typie cery. Czy jest sucha, normalna, wrażliwa, czy się przetłuszcza, czy potrzebuje mocniejszego oczyszczenia? Dla suchej i wrażliwej skóry najważniejsze, aby tonik nie działał zbyt intensywnie, żeby nie podrażnić, i miał składniki nawilżające. Skóra trądzikowa wymaga działania silnie antybakteryjnego, jednak istotne jest, aby nawet przy przetłuszczającej się cerze nie stosować produktów, które ją wysuszą.

Tonik oczyszczający Selfie Project jest uniwersalny, gdyż działa antybakteryjnie oraz zmniejsza produkcje sebum (dzięki zawartości cynku PCA i panthenolu), ale nie podrażnia skóry, ponieważ nie ma w składzie alkoholu, parabenów ani SLS i SLES. Kwas migdałowy i wyciąg z japanese cherry działają z kolei nawilżająco i łagodząco, a także wspomaga gojenie niedoskonałości. To delikatna, lecz skuteczna kuracja dla każdego typu cery. Wystarczy nasączyć wacik odrobiną toniku, a potem przemyć nim twarz lub rozpylić bezpośrednio na skórę twarzy – warto robić to rano i wieczorem oraz po wysiłku fizycznym, aby odświeżyć skórę. Warto pamiętać także o pielęgnacji skóry szyi, ona też potrzebuje oczyszczenia! Stosowanie toniku sprawi, że nasza cera będzie jednolita i zmatowiona, zawsze gotowa do zdjęć.