Porady

1 grudnia 2017

RADYKALNA KURACJA DLA ZANIECZYSZCZONYCH PORÓW

Węgiel aktywny to niezwykle skuteczny sposób na oczyszczenie porów i pozbycie się wągrów. Działa on jak naturalny magnes, który usuwa zanieczyszczenia z naszej skóry. Od kiedy wyszło na jaw, że jest on koreańskim sekretem pięknej cery, na rynku pojawił się ogrom produktów na bazie tego składnika: maski peel-off, płyny i żele myjące, peelingi… Nowością są jednak plastry węglowe, które ukształtowane są specjalnie dla skóry na nosie, gdyż wymaga ona szczególnej pielęgnacji.

Plastry na nos Selfie Project działają doraźnie, kiedy chcemy intensywnie oczyścić i wygładzić cerę, żeby wyglądała możliwie najlepiej przed wyjściem na imprezę czy sesją zdjęciową. Nie są inwazyjne, jak niektóre tego typu produkty, ponieważ zawierają naturalne składniki oczyszczające. Poza tym, działają antybakteryjnie i ściągająco – po ich użyciu skóra nosa pozostaje całkowicie gładka. Oprócz aktywnego węgla, magicznym składnikiem jest oczar wirginijski, który koi i odświeża oraz zmniejsza wydzielanie sebum, dzięki czemu zapobiega powstawaniu kolejnych zaskórników.

 

Stosowanie plastrów jest banalnie łatwe – zaczynamy od umycia rąk i zwilżenia nosa wodą (wcześniej możemy użyć peelingu albo żelu oczyszczającego, aby wzmocnić efekt oczyszczenia). Ściągamy z plastra bezbarwną folię i gładką stroną, nakładamy go i dociskamy do skóry, aby dobrze przyległ. Jeśli nie chce się przylepić, oznacza to, że musimy ponownie zwilżyć nos. Po 10-15 minutach delikatnie odklejamy go zaczynając od brzegów nosa w kierunku do góry. Pozostałości węgla zmywamy wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub wodą.