Porady

14 lipca 2021

Jak pozbyć się trądziku na ciele?

Trądzik na ciele latem jest straszną zmorą – a w wieku dojrzewania skóra staje się na niego szczególnie podatna. Upał, plażowy piasek, woda morska i pot dodatkowo sprzyjają zanieczyszczeniom, przesuszeniom i zapychaniu się porów. Jak poradzić sobie z wypryskami na ciele? Mamy kilka prostych porad! 

Rutyna z prawdziwego zdarzenia. W pielęgnacji koncentrujemy się na twarzy, często zapominając o ciele. Niesłusznie! Choć skóra ciała jest bardziej odporna niż cera twarzy, wciąż potrzebuje ona odpowiednich produktów, jeśli ma być miękka i gładka. Kiedy zmagamy się z trądzikiem, musimy zapewnić jej pełną rutynę, tak jak twarzy – oczyszczenie, regularne peelingi (kwasowe lub ziarniste) oraz codzienne nawilżenie. 

 

 

 

Śpiesz się z prysznicem. Wypryski przeważnie powstają na skutek zapychania się porów. Najważniejsze jest więc działanie zapobiegawcze. Zawsze po wysiłku, pobycie na plaży czy w upale od razu należy brać prysznic, aby zmyć z siebie pot i kurz. W ten sposób nie dopuścimy do tego, aby zanieczyszczenia osadziły się w skórze i doprowadziły do powstania wyprysków.

 

 

 

 

Uważaj przy myciu włosów. Substancje zawarte w szamponach oraz odżywkach, choć są przebadane i sprawdzone pod kątem pielęgnacji włosów, nie wpływają dobrze na skórę ciała. Zwłaszcza silikony czy olejki mogą działać komedogennie, zwiększając prawdopodobieństwo pojawienia się trądziku na skórze. Zawsze po umyciu i odżywieniu włosów należy więc dokładnie oczyścić ciało, aby usunąć z niego pozostałości produktów. 

 

 

 

Kwasy na odświeżenie. Nic tak dogłębnie nie oczyści i nie odświeży skóry, jak peelingi kwasowe – zwłaszcza te na bazie kwasu glikolowego, salicylowego czy AHA. Warto wykonywać je 2 lub nawet 3 razy w tygodniu, aby złuszczyć martwy naskórek i przyspieszyć odnowę komórek. Skóra staje się wtedy gładsza, pojawia się na niej mniej wyprysków, a przy tym zyskuje zdrowy blask. 

 

 

 

 

Ubieraj się świadomie. Pielęgnacja ciała to nie tylko kosmetyki, ale i ubrania, które nosimy. Jeśli często nosimy sztuczne, obciskające materiały, nasza skóra nie łapie oddechu. Gromadzi się na niej sebum, które (nie mając ujścia) wchodzi w pory. Sprzyja to zaskórnikom, wypryskom i nierównościom. Lepiej postawić na luźne ubrania i bieliznę z naturalnych materiałów. 

Przy okazji – pamiętajcie, że przesuszenie skóry nie jest dobrą drogą do pozbycia się trądziku! Nadmierne oczyszczanie i pomijanie nawilżania na dłuższą metę się nie sprawdza. Skóra wtedy jeszcze bardziej się przetłuszcza, staje się nadreaktywna oraz niezdrowa. Polecamy więc codzienne smarowanie skóry balsamem! Nasza linia Body Stories to delikatne, owocowe balsamy, które zapewniają odżywienie bez uczucia ciężkości i pozostawiania tłustej warstwy na ciele. Dzięki nim skóra staje się aksamitnie miękka oraz jedwabiście gładka.