Porady

1 grudnia 2017

PŁYN MICELARNY – Z CZYM TO SIĘ JE?

Nic nie przyniesie nam tyle korzyści w pielęgnacji cery, co świadomość, czego właściwie używamy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Przy natłoku produktów kosmetycznych w sklepach może być trudno oddzielić te potrzebne od tych, które nie przyniosą korzyści naszej skórze – należy mądrze kupować i mądrze używać kosmetyków, aby znaleźć to, co idealnie sprawdzi się dla naszej cery. Jednym z bardziej zagadkowych produktów jest płyn micelarny. To kosmetyk popularny, jednak wiele dziewczyn właściwie nie wie, jakie ma właściwości i dlaczego go stosuje.

Służy on przede wszystkim oczyszczaniu twarzy – to jego podstawowe zadanie. Jego nowatorski charakter tkwi w tym, iż łączy w sobie funkcje płynu do demakijażu (i do tego zaleca się go używać), żelu (myje twarz), toniku (neutralizuje pH skóry) oraz mleczka (jest delikatny). Zawiera on mikroskopijne cząsteczki, micele, które „wyciągają” zanieczyszczenia z naszej skóry. Po zastosowaniu płynu micelarnego cera jest odświeżona, ale, dzięki właściwościom mleczka, także nawilżona i złagodzona.

Płyn micelarny Selfie Project, jak wszystkie kosmetyki tej firmy, zawiera naturalne, botaniczne składniki, które leczą i odżywiają cerę problematyczną. Stanowi on alternatywę dla kosmetyków do demakijażu o intensywnym działaniu, które mogą podrażniać lub być zbyt ciężkie dla osób o skórze wrażliwej. Produkt nie zawiera żadnych szkodliwych dla skóry substancji, takich jak parabeny, SLS i SLES, a swoją skuteczność zawdzięcza cynkowi PCA, panthenolowi i sokowi z aloesu. Cynk pomaga zapobiec powstawaniu niedoskonałości, ponieważ zmniejsza produkcję sebum, panthenol łagodzi podrażnienia, a sok z aloesu ma właściwości przeciwzapalne i intensywnie nawilża. Ta kombinacja składników tworzy zbilansowany produkt, przy którego długotrwałym stosowaniu będziemy mogły zauważyć, że nasza skóra jest gładsza i bardziej matowa.

Najlepiej stosować go do delikatnego demakijażu – jeśli nosimy cięższy makijaż, możemy najpierw użyć zwykłego płynu, a jako krok końcowy płynu micelarnego. Dla osób ze skórą szczególnie wrażliwą może on spełniać rolę żelu do mycia twarzy lub toniku, ponieważ działa łagodniej niż inne kosmetyki oczyszczające. Aby umyć twarz płynem micelarnym, nasączamy nim wacik i delikatnie ją przecieramy – warto robić to zarówno rano, jak i wieczorem, a także, jeśli czujemy, że nasza skóra potrzebuje odświeżenia czy dodatkowego oczyszczenia (np. jeśli się pocimy).