Porady

30 kwietnia 2021

Wszystko o higienie intymnej – przełamujemy tabu!

Pielęgnacja inna niż wszystkie

 • Higiena sfer intymnych różni się od pielęgnacji reszty ciała. Skóra jest w tych miejscac
 • h szczególnie delikatna, podatna na podrażnienia i otarcia. Stosując jakiekolwiek kosmetyki, musimy mieć pewność, że są łagodne oraz przebadane.
 • Minimalizm – to najważniejsze, czym należy się kierować w higienie intymnej. Nie jest tu potrzebna 10-krokowa rutyna pielęgnacyjna. Wystarczy jeden produkt: płyn do higieny intymnej, który zadba o oczyszczenie oraz świeżość.
 • Równowaga pH. Rozmaite czynniki mogą wpływać na jej zaburzenie – nie tylko pielęgnacyjne, ale i hormonalne. Przy braku harmonii jesteśmy podatne na infekcje. Główną funkcją kosmetyków do higieny intymnej będzie więc zapewnienie równowagi pH. Chcemy, by nasze wrażliwe sfery były spokojne, ukojone i zbalansowane.

Złote zasady higieny intymnej

 • Myj rejony intymne każdego dnia. W tych wrażliwych, delikatnych partiach ciała higiena jest szczególnie ważna. Zaniedbanie jej skutkuje potencjalnym rozwojem bakterii, stanami grzybicznymi, infekcjami oraz przykrym zapachem. Płyn do higieny intymnej stosowany raz dziennie całkowicie wystarczy, aby zachować świeżość. 
 • Używaj letniej temperatury. Żeby nie podrażnić ani nie przesuszyć sfer intymnych, woda pod prysznicem lub w kąpieli powinna być neutralna. Nie za gorąca, nie za zimna!
 • Bezpieczeństwo. Kupując produkt do higieny intymnej, warto upewnić się, że jest on odpowiedniej jakości – przebadany dermatologicznie i ginekologicznie. Skład powinien być minimalny, bez inwazyjnych substancji, silnych barwników, zapachów czy detergentów.
 • Jeden prosty krok. Nie daj się szałowi pielęgnacyjnemu – nie w tym przypadku. Jeśli chodzi o higienę intymną, mniej znaczy lepiej! Wybierz naturalny płyn do higieny intymnej.

Idealny płyn do higieny intymnej – jak go rozpoznasz?

 • Bez SLS, bez detergentów. Higiena intymna to nie jest zwykła pielęgnacja. Wymaga łagodnego traktowania, z jak najmniejszą ingerencją z zewnątrz. Płyn powinien opierać swoje działanie na delikatnych substancjach oczyszczających – nie substancjach SLS, które są inwazyjne. 
 • Bez zapachów, bez barwników. Nie chcemy ryzykować reakcjami alergicznymi, uczuleniem czy podrażnieniem. W sferze intymnej liczy się przede wszystkim komfort! 
 • Składniki regulujące pH. Płyn powinien przede wszystkim przywracać naturalny odczyn w sferze intymnej. Idealnie sprawdza się, np. kwas mlekowy, który odbudowuje pH oraz łagodzi, zapewniając doskonałą równowagę.   
 • Linia V-Intima od Selfie Project to produkty do higieny intymnej najwyższej jakości. Młode kobiety chcą czuć się komfortowo we własnym ciele – dzięki hipoalergicznym i delikatnym płynom do higieny intymnej mogą być spokojne o swoje strefy intymne. Brzoskwiniowy Płyn do Higieny Intymnej oraz Emulsja do Higieny Intymnej z Aloe Vera to produkty prawie całkowicie naturalne (w 97% i 98%!), przebadane dermatologicznie oraz ginekologicznie. Ich soczysty skład sprawia, że stosowanie ich to sama przyjemność! Dbają o higienę, odświeżenie oraz nawilżenie najwrażliwszych stref ciała. 

Nigdy nie…

 • Peelinguj swoich sfer intymnych. Okolice bikini można okazjonalnie delikatnie złuszczyć, zwłaszcza przed goleniem, ale uważajcie na ten najwrażliwsze rejony. Im bliżej naszej intymności, tym mniej kosmetyków stosujemy. Zwłaszcza tych inwazyjnych.
 • Stosuj produktów wewnątrz. Nasze ciała regulują się same – lepiej nie ingerować w ich naturalne procesy. Kosmetyki do higieny intymnej przeznaczone są do stosowania z zewnątrz. Używamy ich na skórze! 
 • Myj rejonów intymnych mydłem. Ani żelem pod prysznic. Choć produkty te są zdatne do stosowania do skóry ciała, w okolicach intymnych jest ona tak delikatna, że mogą jej zaszkodzić. Naruszają naturalne pH, które chcemy trzymać w równowadze!
 • Noś sztucznej, ciasnej bielizny. Higiena to nie tylko pielęgnacja, ale i to, co nosimy. Bielizna i ubrania ze sztucznych materiałów nie pozwalają skórze oddychać, powodują dyskomfort, a nawet podrażnienia. 

Nie wstydźmy się mówić o tym, co kobiece! Opiekujmy się naszymi prywatnymi sferami bez skrępowania. Higiena to podstawa, ale wcale nie musi być mdła i nudna. Z V-Intima od Selfie Project oferujemy swojemu ciału coś więcej – najlepszą jakość soczystych, naturalnych produktów!