Porady

28 lutego 2018

Multi-pielęgnacja w jednym produkcie

Typ cery jest zdeterminowany przez szczególne właściwości i tendencje naszej skóry. Przy nadprodukcji sebum jest ona tłusta, co skutkuje błyszczeniem i pojawianiem się wyprysków. Jeśli wytwarza mniej sebum, jest sucha i często przewrażliwiona, natomiast przy pękających naczynkach staje się zaczerwieniona. Jest wiele typów skóry i problemów (a także zalet!), które się z nimi wiążą. Nie zawsze łatwo zdiagnozować potrzeby naszej cery, ponieważ mogą one być zupełnie inne (nawet przeciwne) na różnych partiach twarzy. Zabiegi na całą twarz są często nieefektywnym rozwiązaniem, bo ignorując zróżnicowane wymogi skóry, możemy jej zaszkodzić.

MultiMaska oczyszczająco-nawilżająca z serii Green Detox to multifunkcyjny zabieg na cerę, która potrzebuje regeneracji. Stworzono ją z myślą o praktycznej i realistycznej pielęgnacji: zamiast jednej maski nakładanej na całą twarz, produkt składa się z dwóch maseczek, każda o całkowicie innych właściwościach i konsystencji.

Strefa T (okolice brody, nosa i czoła) to miejsce, w którym najczęściej zmagamy się z przetłuszczającą się skórą i niedoskonałościami. Nadprodukcja sebum odpowiada za powstawanie wągrów, wyprysków i nadmierne świecenie się skóry. Maska z węglem bioaktywnym zadziała zbawiennie na te problemy – należy nałożyć ją tam, gdzie cera jest najbardziej tłusta i problematyczna, aby ją dogłębnie oczyścić. Węgiel, niczym magnes, wyciąga ze skóry toksyny, redukuje niedoskonałości, zapobiegając również powstawaniu nowych, oraz wpływa na zmatowienie cery.

Jednocześnie drugą maseczkę, bazującą na naturalnych właściwościach sproszkowanych młodych listków zielonej herbaty Matcha, należy nałożyć tam, gdzie skóra jest przesuszona, zmęczona, wrażliwa lub potrzebuje łagodnej pielęgnacji. Ten magiczny składnik działa kompleksowo: zapewnia skórze ochronę anti-pollution, detoksykuje ją i regeneruje. Jest to maska, która intensywnie nawilża cerę, przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości, jednocześnie poprawiając koloryt cery i ujednolicając ją.

MultiMaska to idealny zabieg dla osób wymagających, świadomych potrzeb swojej skóry. Jest wydajna, gdyż zawartość każdej z saszetek idealnie pokryje odpowiednie partie twarzy, a dzięki temu, że nakłada się je jednocześnie, uzyskujemy efekty dwóch masek w krótkim czasie – wystarczy 15-20 minut. Po odczekaniu należy zmyć maskę letnią wodą i użyć kremu nawilżającego, najlepiej z tej samej linii #GreenDetox. Skóra od razu staje się ujednolicona, gładsza i bardziej miękka.

Ta nowość z Selfie Project to ekonomiczność i efektywność – podwójne działanie w jednym multifunkcyjnym kosmetyku!