Porady

29 listopada 2017

Magia oczyszczania w żelu z kulkami peelingującymi

Peelingi jak żaden inny kosmetyk potrafią dać drugie życie naszej cerze – złuszczają naskórek, pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek, a skóra szybciej się regeneruje, staje się gładka, rozświetlona i dogłębnie oczyszczona. Zdecydowanie warto je stosować, aby nadać cerze zdrowy blask. Aktywny peeling myjący Selfie Project jest bardzo delikatny w działaniu i ze względu na konsystencję przypomina żel myjący.

Zawiera on jednak drobinki, które przy myciu twarzy złuszczają martwy naskórek i przeciwdziałają powstawaniu zaskórników. Bioaktywne kuleczki węglowe pełnią ważną rolę w oczyszczaniu cery, wchłaniają wszelkie zanieczyszczenia, które przez cały dzień osiadają na naszej skórze.

Po peelingu staje się ona lepiej ukrwiona i bardziej elastyczna – jak nowa! Kolejnym naturalnym botanicznym składnikiem aktywnym, który mieści się w tym produkcie jest sorbet z białego kaktusa, chroniący skórę przed szkodliwym działaniem czynników środowiska, a więc działający zapobiegawczo. Połączenie tych dwóch elementów w jednym produkcie jest kluczowe, gdyż uzupełniają się one w działaniu – kuleczki likwidują martwy naskórek, natomiast sorbet chroni skórę przed kolejnymi zanieczyszczeniami oraz nawilża cerę.

Produkt ten jest delikatny, nie zawiera szkodliwych substancji, które mogłyby być niekorzystne dla młodzieńczej cery, a raczej w wyważony sposób wygładza ją, nie wysuszając jednocześnie. Przy długotrwałym stosowaniu produkcja sebum maleje, skóra mniej się świeci, pory wydają się węższe, a koloryt bardziej jednolity.

 

Peeling należy stosować jeden lub dwa razy w tygodniu, ponieważ jest to produkt, którego używa się sporadycznie, kiedy czujemy, że skóra potrzebuje odnowy. Wystarczy umyć nim twarz, delikatnie wmasowując w nią drobinki z żelem, a potem spłukać go letnią wodą, żeby nie podrażnić cery. Użycie peelingu myjącego przed nałożeniem kremu czy serum sprawi, że produkty te lepiej się wchłoną, a jeśli umyjemy nim twarz zanim zrobimy makijaż, nasza skóra będzie pod nim wyglądać na nieskazitelną bardziej matową i świetnie wyjdzie na zdjęciach!