Porady

1 grudnia 2017

KOREAŃSKA RECEPTURA NA PIĘKNĄ CERĘ

Czasami węgiel bioaktywny jest właśnie tym, czego potrzebuje nasza skóra – zwłaszcza, kiedy chcemy dogłębnie oczyścić pory i usunąć zaskórniki, wygładzić naszą cerę, żeby prezentowała się jak najlepiej pod makijażem i na zdjęciach. Ten składnik zyskał na popularności stosunkowo niedawno, kiedy internet podbiły robione w domu koreańskie maski węglowe. Dzięki czarnej masce peel-off Selfie Project wykonanie tego zabiegu stanie się znacznie łatwiejsze, bez konieczności samodzielnego mieszania składników i bez bałaganu, który jest nieodłączną częścią robienia masek do-it-yourself.

Oprócz bioaktywnego węgla działającego niczym magnes „wyciągający” zanieczyszczenia z porów, maska peel-off jest bogata w inne botaniczne składniki aktywne, takie jak ekstrakt z lukrecji, który koi skórę i łagodzi podrażnienia, a także wyciąg z oczaru, który delikatnie, jednak bardzo skutecznie, oczyszcza i wygładza. Są to składniki całkowicie naturalne i bezpieczne dla naszej twarzy.

Maska ta jest bardzo gęsta i lepka, dzięki czemu dobrze przylega do twarzy i zastyga. Ponadto, łatwo ją aplikować, ponieważ jest w tubce i wystarczy ją wyciskać małymi dozami na twarz lub dłonie, aby później rozprowadzić. To idealny produkt dla tych z nas, które mają problemy ze świeceniem się, z zapchanymi porami i przetłuszczoną skórą. Po nałożeniu maski możemy poczuć się jak w azjatyckim SPA – jest to wyjątkowa, niecodzienna kuracja, którą najlepiej zarezerwować na specjalne okazje lub robić „od czasu do czasu” ze względu na intensywne działanie.

 

Nakładamy ją na całą twarz, jeśli jest taka potrzeba, lub tylko w miejscach problematycznych, które nam się przetłuszczają – najczęściej jest to strefa T (okolice nosa i czoło) oraz broda. Maskę należy zostawić na twarzy na około 15-20 minut (im grubsza warstwa, tym dłużej) lub do momentu, kiedy poczujemy, że zastygła na tyle, aby ją ściągnąć. Zdejmujemy ją niczym plaster – stopniowo odrywamy, rozpoczynając od dołu twarzy, ku górze. Wtedy najefektywniej oczyści pory. Jeśli w niektórych miejscach pozostały resztki maski, zmywamy je wacikiem z użyciem płynu micelarnego, żelu do mycia twarzy lub olejku.