Porady

1 grudnia 2017

JEDNA MASKA NA ROZWIĄZANIE WSZYSTKICH PROBLEMÓW TWOJEJ SKÓRY!

Maseczki tym różnią się od innych form pielęgnacji skóry, że kiedy je nakładamy, czujemy się jak gwiazdy, przygotowujące się do ważnego wydarzenia – terapia maseczkowa jest formą relaksu i pozwala nam przenieść się w świat domowego SPA. I choć każdy ma swoje preferencje dotyczące tych produktów, ważne, aby rozumieć, czego aktualnie potrzebuje nasza skóra. Może na to wpływać typ cery, hormony, pora roku, powietrze, a nawet dieta. W zależności od tego, czy potrzebujemy nawilżenia, zmatowienia, detoksykacji, wyrównania kolorytu, mamy do wyboru mnóstwo różnych masek; od glinek po maski peel-off i te kremowe.

Jedną z propozycji dla młodej problematycznej, przetłuszczającej się skóry jest Maska NoStress Selfie Project. NoStress – bo wiemy, że stres, długotrwałe zamartwianie się i zmęczenie także negatywnie wpływa na cerę. Mogą wtedy na naszych twarzach pojawiać się wypryski, a wówczas to, co najbardziej nam posłuży, to detoksykacja. Dzięki naturalnemu składowi, maska NoStress, pomimo intensywnego działania, nie podrażni i nie wysuszy skóry – zawiera antybakteryjny kwas migdałowy, który złuszczy cerę, a naturalna mineralna glinka kaolin oczyści ją i ograniczy wydzielane sebum, aby zmatowić skórę. Botaniczne składniki aktywne pochłoną zanieczyszczenia, a także oczyszczą pory, które będą wydawać się zwężone. Skóra nie będzie się tak bardzo przetłuszczać, za to zacznie wyglądać na zdrowo rozświetloną i wygładzoną. To kuracja na wypryski, zapobiegająca również powstawaniu nowym.

Maskę należy stosować raz w tygodniu – nałożyć na oczyszczoną skórę, rozprowadzić równomiernie po całej twarzy lub tylko w sferach problematycznych, i pozostawić na około 10 minut do wyschnięcia. Może odrobinę mrowić, co wskazuje na jej aktywne działanie. Po upływie wskazanego czasu spłukujemy ją letnią wodą, aby nie podrażnić cery.