Porady

3 lutego 2022

Dlaczego masz bad hair day? 5 błędów pielęgnacji

Bad hair day – wszystkim się zdarzyło. Ale co kiedy w twoim kalendarzu pojawia się więcej złych niż dobrych dni, a włosy cały czas są oklapnięte i ciężkie? Albo przesuszone i nie do ogarnięcia? To sygnał, że coś z pielęgnacją jest nie tak. 

Jakie są najczęstsze błędy w pielęgnacji, przez które nasze włosy nie wyglądają dobrze?

 

 

 

1. Nie dbasz o skórę głowy?

Wbrew „nazwie”, w myciu włosów wcale nie jest najważniejsze mycie włosów. Podczas mycia powinnyśmy skupić się na skórze głowy, na której przez całą dobę gromadzi się sebum, łojotok, kurz czy zanieczyszczenia. Szampon należy w nią wmasować, a następnie spłukać po całej długości włosów. Bez umycia głowy nie będziemy w stanie dobrze umyć włosów!

 

2. Czy wiesz, ile odżywki używać?

Nieodpowiednie stosowanie odżywki widocznie wpływa na kondycję naszych włosów. Jeśli pomijamy ten krok, nakładamy za mało produktu albo trzymamy go za krótko na włosach – nie będą dobrze odżywione, a zamiast tego będą się puszyć i przesuszać. I w drugą stronę, jeśli nakładamy za dużo odżywki, a do tego aplikujemy ją blisko skóry głowy, włosy staną się ciężkie i będą sprawiać wrażenie tłustych. Trzeba znaleźć złoty środek.

 

 

3. Przesadzasz z myciem.

Paradoksalnie, zbyt częste lub zbyt inwazyjne mycie włosów (szamponami z substancjami SLS czy SLES) sprawi, że będą one szybciej się przetłuszczać. Dlaczego? Bo skóra głowy będzie wysuszona, co zrekompensuje sobie nadprodukcją sebum. Z naszym Szamponem oczyszczającym możecie rzadziej, a skutecznie myć włosy i zachować ich świeżość na dłużej. Jeśli wasze włosy są zniszczone czy suche, spróbujcie za to nasz Szampon nawilżający, który dzięki łagodnym substancjom oczyszczającym zapewni skórze łagodne mycie. Oba szampony bazują na wodzie aloesowej, która nawadnia i wygładza włos, nadając fryzurze połysk bez jej obciążania.

 

4. Zapominasz o końcówkach.

Bad hair day może być spowodowany takżę zaniedbanymi końcówkami, które są w stanie zepsuć fryzurę. Gdy końce zaczynają się rozdwajać i łamać, wpływa to na całą długość włosa – te zniszczenia „rozprzestrzeniają się” do góry. Dlatego tak ważne, by im zapobiegać. Nasz Biorekonstruktor Końcówek zapewnia włosom ochronę (także termoochronę), wygładzenie i odżywienie. W ten sposób włosy będą silniejsze, bardziej odporne na łamliwość.

5. Niewłaściwie rozczesujesz włosy.

Wiele osób odruchowo rozczesuje włosy od góry, zaczynając u nasady. Czesanie najlepiej zacząć od grzebienia, który wstępnie rozplącze kołtuny, a dopiero później przejść do konkretnego rozczesywania. Idziemy od końców, krok po kroku idąc w górę do nasady włosów. W ten sposób proces będzie przebiegał bezboleśnie i nieinwazyjnie.

 

 

P.S. z linią do włosów Selfie Project Be Strong wasze bad hair days szybko się skończą! To cały wachlarz produktów, które niezależnie od typu włosów zadbają o ich wygładzenie, odżywienie i regenerację.