Porady

30 listopada 2017

DEMAKIJAŻ – MOŻE BYĆ PROSTY I SZYBKI!

Gdyby spytać kobiety o najmniej ulubiony element rutyny związanej z pielęgnacją i makijażem, w znacznej większości odpowiedź byłaby zgodna – demakijaż. Nie sprawia on, że czujemy się piękniej, jak przy nakładaniu makijażu, ale też nie daje nam tej satysfakcji z dbania o cerę, co nakładanie maseczek i stosowanie produktów oczyszczających. Jest to zwyczajna konieczność. Należy podkreślić, że naczelna zasada dbania o cerę, to dokładny demakijaż, bez względu na to, czy chce się nam go zmywać, czy nie. Zmycie makijażu po całym dniu pozwala naszej skórze znowu odetchnąć i jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia jej oczyszczania. Unikajmy więc, jak tylko możemy, sytuacji, w których przez długi czas nosimy makijaż – zmywajmy go od razu po powrocie do domu, a, co ważniejsze, nie kładźmy się w nim spać!

Coś, co może nam ułatwić ten krok w pielęgnacji, to nowoczesna forma produktu do demakijażu – chusteczki. Chusteczki Selfie Project z prosty i szybki sposób pozwolą nam zmyć makijaż, bez konieczności stosowania wacików i płynów. Chusteczki te zmyją makijaż, ale i pozbawią naszą skórę nadmiaru sebum, które jest główną przyczyną powstawania wyprysków. Biosiarka, która występuje w składzie produktu, subtelnie złuszczy naskórek, wygładzi i zadziała antybakteryjnie, natomiast proteiny owsiane nawilżą i złagodzą cerę, dzięki czemu nie będzie ona zaczerwieniona ani podrażniona.

 

Wystarczy użyć kilku chusteczek i delikatnie przetrzeć nimi twarz. W okolicach oczu najlepiej tylko je przyłożyć i poczekać aż chusteczka „wchłonie” resztki maskary i cieni. Ich działanie można wzmocnić poprzez nasączenie w olejku lub mleczku, żeby jeszcze przyspieszyć proces. Mogą być stosowane także do odświeżenia skóry (twarzy i szyi) bez makijażu – po wysiłku, w czasie upału, kiedy chcemy, aby była ona oczyszczona i zmatowiona.