Porady

29 listopada 2017

Bohater pielęgnacji o wielu twarzach

Te z nas, które zmagają się z problematyczną cerą, wiedzą, jak wiele czasu i uwagi trzeba jej poświęcać. Sprawdzanie różnych marek, formuł, typów produktów sprawia, że nasze łazienki są przepełnione tubkami i butelkami, a każda z nich wydaje się cenna i potrzebna. Jest sposób, żeby ograniczyć ilość kupowanych preparatów – kosmetyki wielofunkcyjne.
Produkt 3w1 z Selfie Project to jedna tubka, w której znajdziemy produkt, mający wielorakie zastosowanie. Jego 3 główne funkcje to żel myjący, peeling oraz maseczka. Jest to preparat nakierowany przede wszystkim na złuszczanie i odblokowanie porów dla skóry tłustej i problematycznej. Stosowany 2-3 razy w tygodniu głęboko oczyści cerę, dzięki czemu będzie wyglądała na gładszą, bardziej matową i świeżą. Dla skóry delikatnej, suchej i wrażliwej wystarczy zastosowanie raz w tygodniu.

Kosmetyk zawiera 3 główne naturalne składniki, które polecane są zwłaszcza młodej cerze. Węgiel BioAktywny pochłania zanieczyszczenia i działa antybakteryjnie, to on odpowiada za dogłębne oczyszczenie i zmatowienie. Mineralna Glinka Kaolin eliminuje ze skóry toksyny i wpływa na ograniczenie produkcji sebum, a Zmielone Pestki Moreli to botaniczny peeling i złuszczenie naskórka bez podrażnienia cery. Składniki te sprawią, że nasza cera będzie aksamitna w dotyku, gładka i matowa – idealna nawet bez makijażu.

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, są 3 możliwości stosowania produktu. Po pierwsze, jako żel myjący – rano, wieczorem lub po zmyciu makijażu rozprowadzamy produkt na zwilżonej skórze twarzy i delikatnie wmasowujemy, na koniec spłukując letnią wodą. Żel ten usunie resztkę zanieczyszczeń z naszej cery i odświeży ją przed nałożeniem kremu.

Po drugie, jako intensywny peeling – postępujemy podobnie jak z żelem, ale trochę intensywniej wmasowujemy go w twarz, aby drobinki złuszczyły naskórek. Dla najbardziej dogłębnego oczyszczenia produkt nakładamy i pozostawiamy do wyschnięcia (na około 15 minut) niczym maseczkę – wkrótce po tym, jak odczujesz delikatne mrowienie (co jest oznaką aktywnego działania glinki), spłukujemy ją. Przy robieniu peelingu lub maseczki musimy pamiętać, aby nie szorować skóry za mocno i nie pozostawiać produktu twarzy na zbyt długo, ze względu na jego intensywne działanie.