Blog

22 czerwca 2020

Peelingi – czym się różnią i jak dobrać odpowiedni do swojej skóry?

Za co kochamy peelingi? Przede wszystkim za błyskawiczny efekt. Złuszczanie jest jak zapewnienie swojej skórze nowej, świeżej, lepszej odsłony. Gładsza struktura, poprawiony koloryt, widoczny blask – wszystko dzięki jednemu zabiegowi. Co należy jednak wiedzieć to to, że wybór peelingu ma znaczenie. Nie każdy będzie odpowiedni dla naszej cery i nie każdy przyniesie pożądane efekty. Produkty złuszczające różnią się składnikami aktywnymi i formułami. Dostosowanie rodzaju peelingu do potrzeb skóry może zrobić ogromną różnicę!

Rozróżniamy peelingi mechaniczne (drobnoziarniste lub gruboziarniste)  oraz enzymatyczne (czyli chemiczne, kwasowe). Choć obie formuły w założeniu mają głęboko oczyścić skórę i przyspieszyć odnowę komórek, sposób ich działania różni się.

 

Peeling mechaniczny bazuje na drobinkach, które fizycznie ścierają z powierzchni cery martwy naskórek, skutecznie ją detoksykując. Taki zabieg jest niezwykle satysfakcjonujący, ponieważ skóra w mgnieniu oka staje się oczyszczona i przyjemnie gładka. Wypryski powstają, gdy obumarłe komórki naskórka blokują ujścia porów. Po zastosowaniu peelingu pory są odblokowane, co pozwala na swobodne ujście sebum. Cera nareszcie wygląda świeżo! Selfie Project z myślą o tłustej, problematycznej cerze stworzył dwa fizyczne peelingi: drobnoziarnisty oraz gruboziarnisty. Odnajdziecie w nich naturalne drobiny, m.in.: z łupin orzecha włoskiego, które niezwykle skutecznie przeciwdziałają powstawaniu wyprysków i wągrów. Dodatkowo zawierają one owocowe  substancje aktywne (nawilżające awokado oraz odżywczą truskawkę), dzięki którym skóra zachowuje odpowiedni poziom nawilżenia i nie jest wysuszona po zabiegu. Podczas eksfoliacji warto wykonać masaż, aby poprawić ukrwienie, a tym samym nadać cerze rozświetlenie.

 

Peelingi enzymatyczne to świetna opcja szczególnie  dla posiadaczek  suchej cery. Bazują one na złuszczającym działaniu zawartych w nich kwasów, zwykle owocowych, które osłabiają wiązania między komórkami martwej warstwy naskórka. W ten rozpuszczają go, wspomagając jednocześnie procesy regeneracji. Peelingi kwasowe należy stosować jednak ostrożnie, ponieważ niektóre z nich (zwłaszcza u kosmetyczki) mogą być zbyt inwazyjne dla wrażliwej cery. Selfie Project z myślą o nastoletniej skórze stworzył wyjątkowy peeling enzymatyczny, który jest bezpieczną opcją dla każdego. Zawarta w nim papaja jest źródłem naturalnego enzymu, który delikatnie złuszcza i wygładza. Po zastosowaniu peelingu kwasowego skóra z łatwością wchłania substancje odżywcze w kolejnych etapach rutyny pielęgnacyjnej.

 

Same zdecydujcie, który peeling bardziej wam odpowiada! W naszej linii peelingów owocowych każda znajdzie coś dla siebie. Nie zapominajcie, by wykonywać zabieg złuszczania przynajmniej raz w tygodniu, a nie więcej niż dwa. Skóra potrzebuje regularnej detoksykacji, ale potrzebuje też odpoczynku. Peelingujcie z głową!