Blog

6 czerwca 2019

Jak raz na zawsze uporać się z suchymi dłońmi?

Suche ręce stają się naszą zmorą przynajmniej raz do roku. Jesteśmy podatne na ten problem zwłaszcza zimą, gdy temperatura spada poniżej zera, ale i latem, kiedy panują upały, które również wysuszają skórę. Gdy nic nie pomaga, często zamiast walczyć z nadwrażliwymi, suchymi dłońmi, staramy się przeczekać sytuację… To żadne rozwiązanie – mamy dla was kilka porad, abyście nie musiały odczuwać dyskomfortu przesuszonej, popękanej skóry dłoni.

Możecie działać zapobiegawczo. Dopóki wasze dłonie wyglądają zdrowo oraz są odpowiednio nawilżone, intensywna kuracja nie będzie konieczna. Żeby chronić je przed przesuszeniami czy podrażnieniami, starajcie się jak najwięcej robić w rękawiczkach ochronnych. Prace domowe, takie jak zmywanie czy sprzątanie z wykorzystaniem środków czyszczących, narażają skórę na podrażnienia. Nakładając gumowe rękawiczki chronimy ręce przed negatywnym wpływem gorącej wody oraz środków chemicznych.

 

Zwracajcie uwagę na to, czym myjecie dłonie. Zamiast wybierać inwazyjne, wysuszające mydła, postawcie na takie o naturalnym składzie, hypoalergiczne i bezzapachowe. Perfumowane produkty z większym prawdopodobieństwem mogą wywołać reakcje alergiczne i działać drażniąco. Unikać należy również żeli antybakteryjnych. Mogą one być przydatne doraźnie, jednak ze względu na zawartość alkoholu wysuszają skórę.

Podobnie jak skóra twarzy, ta na dłoniach również potrzebuje pielęgnacji. Stosowanie produktów nawilżających pozwoli zachować ich gładkość i miękkość, a także opóźni starzenie się skóry. Dużą różnicę zrobi chociażby wsmarowywanie w dłonie pozostałości produktów stosowanych do twarzy. Dzięki temu zapewnimy im dawkę witamin, aby były nawilżone i zadbane.

 

W okresach, gdy dłonie są szczególnie przesuszone, możemy dopieścić je specjalnym zabiegiem: Rękawiczki regenerujące #CrazyLama od Selfie Project to 15-minutowa kuracja, która natychmiastowo przywróci skórze dłoni miękkość, zapewniając im odżywienie oraz nawilżenie. To prosta i szybka pielęgnacja – wystarczy poczekać, zdjąć rękawiczki i cieszyć się efektami zabiegu. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego nawilżenie na długo utrzyma się w skórze, a sweet honey dogłębnie ją odżywi oraz zregeneruje. Dłonie będą wyglądać doskonale nawet zimą!

 

Aby skóra dłoni pozostawała zdrowo nawilżona, warto dbać o nią również na co dzień – zarówno za dnia, jak i przed snem należy stosować wazelinę lub balsam do rąk. W ten sposób chronimy je przed pęknięciami oraz przesuszeniami. Te kilka prostych kroków wystarczy, aby nasze dłonie przez okrągły rok wyglądały pięknie!