Blog

21 grudnia 2018

Opakowania prezentowe DIY na ostatnią chwilę? Żaden problem!

Już wkrótce Święta Bożego Narodzenia – najbardziej rodzinny i najweselszy czas w roku. Choć uwielbiam ten grudniowy okres, przygotowania do Świąt bywają męczące. Jednym z najważniejszych punktów podczas wigilijnego wieczoru jest dzielenie się prezentami. Mam dla was z tej okazji kilka prostych pomysłów na to, jak można kreatywnie spakować świąteczny podarunek. Możecie mieć pewność, że dzięki nim wasz prezent będzie wyróżniał się pod choinką!

Spersonalizowane opakowanie – to klucz do serca obdarowywanej osoby. Należy się zastanowić nad tym, co lubi nasz bliski, czym się interesuje i jaki ma gust. Jeśli odpowiemy sobie na te pytania, wymyślenie unikatowego opakowania stanie się łatwe. Świetnym pomysłem jest wybranie jednolitego papieru prezentowego, który sami zamalujemy artystycznym wzorem czy wspólnymi zdjęciami. Wskazówką może być też hobby osoby, dla której prezent pakujemy – jeśli interesuje się muzyką, opakowanie może mieć wzór zeszytu z nutami, a jeśli poezją, możemy nadrukować na nie jej ulubione wiersze. Ważne, aby pokazać, że prezent pakowaliśmy z sercem!

 

Zabawnym i nietuzinkowym sposobem na ozdobienie prezentów, będzie zapakowanie ich „na bogato”. Jeśli macie cekiny, brokat czy konfetti, wystarczy, że stworzycie „mieszankę” błyskotek według dowolnie dobranej gamy kolorystycznej, a później posmarujecie opakowanie klejem i zanurzycie je w ozdobach. Szczególnie podoba mi się pomysł z konfetti – to Sylwestrowy akcent na wesoło.

Przy pakowaniu upominków świątecznych możecie wykorzystać ozdoby choinkowe. Dzięki nim nawet najprostszy prezent zrobi imponujące wrażenie. Zawieszki i dzwoneczki, które wieszamy na świąteczne drzewko, możemy tym razem oplątać wokół wstążki prezentowej, a jako wisienkę na torcie, zamiast kokardy możemy przylepić ucięty kawałek łańcucha choinkowego czy pompon ozdobny.

 

Jeśli chcecie zapakować prezent w bardziej wyszukany i prosty sposób, zbierzcie naturalne elementy, które przywodzą na myśl grudniowy krajobraz.

 

Pięknie przy wstążce prezentowej będą wyglądać szyszki czy gałązki choinki, które pachną świętami. Podobnie sprawdzi się jarzębina, jemioła, a nawet malutkie wieńce świąteczne, które możecie znaleźć w sklepach.

Postawcie na jadalne dodatki! Każdy członek rodziny ucieszy się z laski cukrowej albo landrynek przywieszonych przy wstążce, a do tego świetnie wkomponują się w świąteczny klimat. Jednym z ciekawszych pomysłów, jakie znalazłam, jest zastąpienie karteczek z imionami przy upominkach pierniczkami, na których lukrem napisane będą inicjały obdarowywanej osoby. Pycha!

 

 

Czasu zostało niewiele, więc mam nadzieję, że moje porady pomogą wam w przygotowaniach.

Powodzenia i Wesołych Świąt!