Blog

6 grudnia 2018

Kiedy na dworze mróz… jak ciekawie spędzić grudniowy wieczór?

Grudzień to jeden z najbardziej urokliwych miesięcy w całym roku – wszystko za sprawą świątecznej atmosfery, która go otacza. Śnieg za oknem, oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia, zapach korzennych przypraw, pierniczki i piękne światła, którymi ozdabiane są wtedy miasta, to tylko nieliczne spośród elementów, które upiększają ten wyjątkowy czas. Jeśli jeszcze nie poczułyście świątecznego nastroju, mam dla was kilka pomysłów na grudniowy wieczór w duchu Gwiazdki.

Zacznijcie od zimowej kuchni – nie ma nic równie przyjemnego, co spotkanie w gronie bliskich i wspólne przygotowanie świątecznych przysmaków. Zima to najlepszy czas, aby upiec ciasto czy połączyć siły i udekorować pierniczki. W Internecie znajdziecie mnóstwo przepisów świątecznych, które możecie wypróbować podczas jednego z grudniowych wieczorów. A jeśli chcecie zacząć od czegoś prostszego, w zimowy nastrój wprawi was herbata korzenna z owocami i przyprawami albo gorąca czekolada z cynamonem i rozpuszczonymi piankami.

Czy jest lepszy sposób na spędzenie chłodnego wieczoru niż pod kocem z dobrym filmem? Plus jest taki, że w grudniu możecie bez wyrzutów sumienia oglądać tematyczne filmy świąteczne! Taki maraton sprawi, że poczujecie duch świąt już kilka tygodni wcześniej. A wybór macie spory – możecie sięgnąć po znane klasyki, jak Love Actually czy Kevin Sam w Domu, albo poszukać czegoś nowego. Miłego seansu!

Świąteczne karaoke – piosenek znajdziecie do niego aż nadto. Koniecznie zaproście bliskich na wspólne śpiewanie utworów świątecznych i kolęd. Możecie zorganizować taki wieczór sami albo poszukać podobnych wydarzeń w barach karaoke czy innych miejscach w mieście. Nikt nie oprze się pokusie zaśpiewania Last Christmas, zwłaszcza jeśli do tego zaproponujecie pyszności takie, jak gorąca czekolada i ciasteczka korzenne.

Jednym z moich ulubionych sposobów na spędzanie grudniowych wieczór jest planowanie prezentów dla moich przyjaciół i rodziny. Lubię rozpisywać sobie pomysły, szukać idealnych upominków dla bliskich, znajdywać sposoby na ich oryginalne zapakowanie i robienie prezentów DIY. Zawsze dorzucam też ręcznie robione kolaże-kartki świąteczne, do których dorzucam osobiste akcenty. Dzięki nim obdarowani mogą poczuć się wyjątkowo.
Nie bójcie się więc zimna i śniegu za oknem – jest mnóstwo sposobów na spędzenie wieczoru w domowym zaciszu. Cieszcie się grudniem i jego magiczną aurą oraz świątecznym duchem!