Blog

5 września 2018

Upiększ swojego Instagrama: najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć

Jeśli śledzicie na Instagramie znane aktorki, modelki czy influencerki, to zapewne nietrudno wam zauważyć, że ich zdjęcia, nawet robione telefonem, przypominają profesjonalne sesje, na których każdy wygląda idealnie, a światło zawsze pada tam, gdzie trzeba. Ten efekt wcale nie jest nieosiągalny – wystarczy kilka prostych trików i aplikacje do obróbki zdjęć, które wam w tym pomogą.

Aplikacja uwielbiana, choć często nadużywana, przez gwiazdy Instagrama: Facetune. Jej możliwości są niezwykłe, jest niczym Photoshop dla amatorów. Pozwala zmniejszyć nos, zwiększyć usta, wyszczuplić twarz, a nawet… poszerzyć uśmiech albo zmienić minę! Sprawdzi się jednak także przy drobnych poprawkach, np. do upiększenia skóry – jej wygładzenia, skorygowania i zmatowienia. Ma też inne ciekawe opcje, takie jak miejscowe wyostrzenie zdjęcia albo zniwelowanie jego kolorów.

Trendem, który obecnie króluje w sieci, jest używanie aplikacji Huji do obrabiania zdjęć. Nadaje im ona nostalgicznego sznytu, nie pogarszając ich jakości. Jest bardzo prosta w użytku – wystarczy jedno kliknięcie. Huji tworzy na zdjęciu efekt vintage za sprawą ocieplenia barw, plam świetlnych, przyklejenia daty i godziny, aby wyglądało ono niczym z aparatu analogicznego.

Klasyczną aplikacją związaną z Instagramem jest znane przez wszystkich VSCO. Jest ona bardzo prosta, lecz efektywna – pomoże widocznie poprawić wygląd zdjęcia. Pomimo minimalizmu, oferuje wachlarz możliwości. Pozwala nam na edycję kontrastu, jasności, ekspozycji i barw, a także oferuje gotowe filtry, które sami możemy dowolnie edytować i zapisywać. Z VSCO twoje zdjęcie uzyska nową jakość!

Z tymi aplikacjami nawet zdjęcia robione telefonem będą wyglądały niczym robione przez profesjonalistów! Daj upust swojej kreatywności i wypróbuj ich wszystkich.