Blog

27 lipca 2018

Pielęgnacja dla aktywnych

Sport to zdrowie? Owszem! Nie zapominaj jednak o tym, że na aktywność fizyczną reaguje twoja skóra – pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji zarówno przed, w trakcie i po zakończeniu ćwiczeń. Z Selfie Project zadbasz o swoją cerę tak, jak dbasz o ciało!

Zanim zaczniesz ćwiczyć, przygotuj swoją skórę – najważniejsze, aby mogła swobodnie oddychać. Wówczas pot i sebum nie będą blokować porów, co zmniejsza ryzyko powstawania niedoskonałości. Podstawą jest więc dokładny demakijaż, który pozostawi skórę oczyszczoną i gotową na nałożenie kremu odżywczego. Dzięki kompaktowemu opakowaniu, Chusteczki #NoMakeUp z Selfie Project zmieszczą się do każdej torebki, a nawet kieszeni, tak, abyś zawsze mogła mieć je przy sobie. To łatwy sposób na pielęgnację na siłowni! Odświeżą i oczyszczą skórę, bez uczucia podrażnienia czy wysuszenia.

Oczyszczonej skóry nie należy pozostawiać bez warstwy ochronnej – szczególnie, jeśli uprawiamy sport na zewnątrz. Ważne jest, aby dostosować produkty do surowych warunków pogodowych, które mogą negatywnie wpływać na cerę: zimą i latem szczególnie chroń swoją skórę przed mrozem i upałem. Do ćwiczeń idealnie sprawdzi się Lekki krem matująco-nawilżający z Selfie Project, który odżywi skórę, ale jej nie obciąży. Sprawi on, że twoja cera będzie zmatowiona nawet podczas wysiłku fizycznego.

Po ćwiczeniach zadbaj o dokładne oczyszczenie twarzy – zgromadzony na niej pot, nadmiar sebum i zanieczyszczenia z zewnątrz mogą powodować powstawanie wyprysków. Rytuał pielęgnacyjny wykonaj jak najszybciej po zakończeniu wysiłku, żeby nie doszło do zapchania się porów. Zastosuj Żel do mycia twarzy z Selfie Project, który je odblokuje, pozostawiając skórę czystą i odświeżoną. Kompozycja wyciągu z białej wierzby i z Black Quinoa zapewnia ukojenie.

Skóra zmęczona aktywnym dniem potrzebuje równowagi i harmonii – jej naturalne pH przywróci łagodny tonik oczyszczający z Selfie Project. Wystarczy spryskać twarzy i przetrzeć ją wacikiem, aby przynieść skórze ulgę i usunąć pozostałe zanieczyszczenia. Jest idealny dla młodej cery, gdyż zapobiega świeceniu się i zawiera naturalne składniki botaniczne o działaniu antybakteryjnym, a także łagodzącym. Dla odświeżenia możesz użyć go także w trakcie ćwiczeń!