Blog

24 maja 2018

Matowa skóra przez cały dzień – czy to możliwe?

Nie jest łatwo pielęgnować tłustą skórę – szczególnie cera młodzieńcza ma tendencje do nadprodukcji sebum i świecenia się, któremu trudno zapobiec, nawet jeśli stosujemy matujące kosmetyki do makijażu. Jest to jednak możliwe! W tym wpisie opowiem wam o tym, jak wizualnie ją upiększyć i sprawić, aby była zmatowiona przez cały dzień.

Zacznij od podstaw. Jeśli nie zadbasz o nawodnienie skóry, będzie ona sobie to rekompensować nadprodukcją sebum. Możesz jednak odpuścić sobie, gęste, bogate w konsystencji produkty i zastąpić je lekkimi, nieobciążającymi kremami, np. matująco-nawilżający krem Selfie Project, który odżywi cerę i wizualnie ją zmatowi.

Odpowiedni dla cery tłustej makijaż powinien sprawić, że będzie ona jak najmniej się świeciła przez jak najdłuższy czas. Jeśli szukasz długotrwałego efektu mat, użyj pod podkład specjalnej bazy matującej, która stworzy dodatkową warstwę, aby skóra nie wyglądała na przetłuszczoną. Bazą tą może być matująco-wygładzający krem Selfie Project, który nie tylko upiększa, ale i pielęgnuje – dzięki niemu cera będzie ujednolicona, zmatowiona. Ważne, żeby produkt był lekki i nie tworzył na powierzchni twarzy tłustego filmu.

Jeśli chodzi o sam makijaż – powstrzymaj się od używania produktów płynnych i kremowych, które mogą być problematyczne przy tłustej cerze. Nadmiar sebum sprawi, że nie będą one dobrze się „nosić”, mogą się ścierać i dodatkowo podkreślą świecenie się skóry. Nie uciekaj się do skrajności – szukaj kosmetyków, które dadzą „aksamitne”, „satynowe”, wykończenie zamiast tych przesadnie matowych albo rozświetlających.

Nie zapomnij po nałożeniu makijażu przypudrować twarz tam, gdzie ma ona tendencje do przetłuszczania się! Nałóż cienką warstwę matującego pudru antybakteryjnego Selfie Project, który zamaskuje niedoskonałości, zapewniając przy tym skórze naturalny wygląd. Dzięki zawartości cynku, witaminy E i Green Bamboo, ma on właściwości antybakteryjne, antyoksydacyjne oraz regulujące.

O zmatowienie należy dbać cały dzień – zamiast dodatkowo pudrować cerę i nakładać kolejne warstwy matujące, miej przy sobie kompaktowe bibułki matujące, które nie obciążą skóry, a jedynie zniwelują jej błyszczenie się.

Nie daj się pokonać tłustej cerze – podążając za tymi prostymi radami, a uda ci się ją ujarzmić i zachować jej matowość od rana do wieczora.