Blog

30 kwietnia 2018

Wiosenne rytuały piękna

Nareszcie nadszedł czas, w którym możemy oficjalnie powiedzieć, że mamy wiosnę! Wskazuje na to wspaniała pogoda i słońce, które rozpieszcza nas już od miesiąca. Wszystko budzi się do życia – to świetny czas na szukanie harmonii z naturą. Mam dla was kilka porad, dzięki którym pełne blasku i pewności siebie wkroczycie w tę piękną porę roku!

Zacznijcie od wyjścia z domu – nie ma nic bardziej energetyzującego niż spacer w malowniczym miejscu, kiedy jest ciepło. Aktywność fizyczna jest najprzyjemniejsza wiosną, bo temperatura sprzyja bieganiu, jeździe na rolkach i rowerach. Jeśli macie okazje, zamiast jechać autobusem albo samochodem, przejdźcie się na zajęcia. Nie tylko poczujecie się lepiej, ale wasza skóra dzięki ćwiczeniom odetchnie, będzie odświeżona i wypocicie z ciała wszelkie toksyny.

Kolejnym krokiem pielęgnacji od wewnątrz są koktajle witaminowe. Zaczyna się sezon na wszystkie pyszne owoce, na które czekamy cały rok. Kupujcie te naturalne, ze straganów, które rosną tą porą, żeby robić smoothies pełne wartości odżywczych. Nie strońcie od witaminy C, działającej rozświetlająco – uczyni waszą twarz jaśniejszą i rozpromienioną. Omijajcie cukier, zamiast niego dodajcie słodkie banany i miód, jeśli macie ochotę na zdrową przekąskę.

Wiosna inspiruje do życia w zgodzie z naturą… dotyczy to również pielęgnacji. Wegańskie kosmetyki cruelty-free to etyczny sposób dbania o cerę, która najwięcej skorzysta na działaniu botanicznych składników aktywnych. Selfie Project priorytetem uczyniło ich staranny dobór – nowa seria Green Detox zawiera w sobie proszek matcha, który detoksykuje i nawilża zmęczoną skórę.

Oczyszczenie i nawilżenie uzupełnij upiększeniem – peelingi i delikatne olejki do ust pozbawią je suchych skórek i sprawią, że będziesz wyglądać na wypoczętą i rozpromienioną. Odrobina korektora i pudru wystarczy, kiedy słońce grzeje, a skóra jest dobrze wypielęgnowana.

I, co najważniejsze – odpoczywaj! Wyluzuj, idź na spacer, zrób sobie maseczkę, pozwól sobie na relaks wiosną. Najlepiej na cerę wpływa przecież dobre samopoczucie!