Blog

10 marca 2018

Wiosenny detoks skóry z Matcha Tea

Każda z was z pewnością słyszała już o proszku matcha i jego magicznych właściwościach – matcha stała się tak popularna przez ostatnie miesiące, że dodajemy ją nie tylko do deserów czy napojów, ale i produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Jak się okazuje, jej działanie jest zaskakująco różnorodne i skuteczne – ten botaniczny składnik nadaje się do każdego typu cery. Dlaczego więc warto stosować produkty zawierające sproszkowaną zieloną herbatę?

Antyoksydacja – to słowo, które przewija się w reklamach firm kosmetycznych, jednak co właściwie oznacza? Matcha zawiera ogromną ilość antyoksydantów – substancji, które równoważą szkodliwe działanie procesów utleniających zachodzących w organizmie. Jest to forma walki ze stresem, przemęczeniem organizmu, ale przede wszystkim zanieczyszczeniami ze środowiska. Dużo mówi się o produktach antyoksydacyjnych, ponieważ żyjemy w czasach, w których naprawdę konieczna jest ochrona skóry przed negatywnymi czynnikami ze środowiska.

Detoks i działanie antybakteryjne – matcha nie tylko chroni przed czynnikami z zewnątrz, ale i dogłębnie penetruje skórę. To świetny składnik produktów oczyszczających dla skóry, która potrzebuje naturalnej i łagodnej, nieinwazyjnej pielęgnacji. Sproszkowana zielona herbata skutecznie zdetoksykuje bez podrażnienia. Dodatkowo zapobiega ona powstawaniu zaskórników, a także nadaje cerze matowy wygląd, dzięki właściwościom antybakteryjnym.

Działanie antyzapalne i łagodzące – jak już zostało wspomniane, matcha nie podrażnia. Nie tylko do tego ogranicza się jej delikatne działanie: ma ona antyzapalne właściwości i może dużo zdziałać dla zaczerwienionej, podrażnionej skóry. Delikatne kremy nawilżające zawierające ten naturalny proszek otulą cerę niczym kompres.

Ujednolicenie i wygładzenie – nawet, jeśli nasza skóra nie jest problematyczna, czasem potrzebujemy czegoś „ekstra“, aby ją upiększyć. Stosując produkty zawierające matchę zapewniamy swojej cerze szereg witamin i substancji, które sprawiają, że jest ona ujednolicona i gładka. Warto pamiętać, żeby pielęgnacja była sumienna i regularna, aby jak najszybciej zobaczyć jej efekty!

Wachlarz możliwości tego cudu natury jest ogromny! Selfie Project stworzyło nową linię produktów Green Detox, które pozwalają skorzystać z dobrodziejstw matchy w dwóch produktach nawilżających – multimasce oraz kremie matująco-wygładzającym. I choć ich działanie jest kompleksowe, powstały z myślą o młodej problematycznej cerze, aby przeciwdziałać powstawaniu wyprysków oraz wygładzić i nawilżyć skórę bez jej obciążania.